28 تیر, 1397

بیانیه تشکل های بسیج دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهرستان لنجان به مناسبت روز ملی فن آوری هسته ای

بیانیه تشکل های بسیج دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهرستان لنجان به مناسبت روز ملی فن آوری هسته ای -19فروردین 97

در آستانه روز ملی فن آوری هسته ای جا دارد یاد شهدای هسته ای کشور را گرامی بداریم چرا که عزت و اقتدار کشور مرهون تلاش و جانفشانی ایشان و سایر شهدای گرانقدر است .اما جالب آنکه روز ملی فن آوری هسته ای همانند سالهای گذشته پر شور و حال جشن گرفته نمیشود. احتمالا به نظر برخی ها بهتر است سرو صدایی ایجاد نشود مبادا حساسیتی بوجود آید .این روز ها نام فن آوری هسته ای که می آید برخی خوشحال اند ،برخی ناراحت و برخی شرمنده و پشیمان
و چون می دانیم و می دانید که این برخی ها چه کسانی هستند از شرح آن خودداری می کنیم .

اما لازم است نکاتی را یاد آور شویم تا حال امروز ما چراغ راهی شود برای نسل های آینده ی این مرز و بوم .
برای تحقق مهمترین هدف انقلاب اسلامی که همان ایجاد تمدن نوین اسلامی است لازم بود توان و استعداد درونی ملت مسلمان در همه زمینه ها شکوفا گردد که در مباحثی همچون صنایع برتر، از جمله صنعت صلح آمیز هسته ای به این مهم دست یافتیم .اما جبهه ی ضد توحیدی غرب که تداوم پیشروی جبهه ی توحید به سردمداری ایران اسلامی را عین اضمحلال خود می دید با تمام توان و از طرق مختلف همچون تهدید،تحریم،ترور و جنگ نظامی در پی براندازی و درهم شکستن خط مقدم جبهه توحید بود که بحمدالله با حضور مردم در تمام صحنه ها و رهبری مقتدر نظام اسلامی این داغ بر دل دشمن ماند .اما در سالیان اخیر و با ناامیدی از براندازی نظام، دشمن با هدف کند کردن حرکت انقلاب و مهار این قدرت ، با مطرح کردن مذاکره و انجام توافق هسته ای توانست تا حدی در حرکت سریع نظام اسلامی( در زمینه صنعت هسته ای) وقفه ای ایجاد نماید.

توافق هسته ای با شروط ۲۸گانه مجلس شورای اسلامی ،شورای عالی امنیت ملی و رهبر معظم انقلاب توافق هسته ای اجرایی شد اما تا چه حد این شروط ۲۸گانه لحاظ گردید بماند.

در حالی که، قرار بود دیوار تحریم ها ترک بردارد و بر نداشت کما اینکه بر طول و عرض آن هم افزوده شد و بنا بود تمام تحریم ها به یکباره و بالمره لغو شود اما نشد .
اما ایران تمام تعهدات خود را در روز اجرای برجام عملیاتی کرد و شدیدترین نظارت های تاریخ را بر فعالیت های هسته ای خود پذیرفت. همچنین عمده ذخایر اورانیوم غنی شده به خارج از کشور ارسال یا اصطلاحا فروخته شد و راکتور اراک هم بتنیزه گردید.
امروز با اینکه ما در قضیه برجام ما مغبون و مدعی هستیم می بینیم این آمریکای بد عهد و خیانتکار است که مدام و با صراحت و وقاحت بر کوس خروج از برجام می کوبد. و در مقابل متاسفانه شاهد مواضع ضعیف ،غیر شفاف و چند پهلو از جانب مسئولان کشور ودست اندرکاران مذاکرات هسته ای می باشیم.
به عنوان مثال در چند فقره با لحن ظریف و دیپلماتیک فرموده اند :در صورت خروج آمریکا از برجام ما هم تصمیم دیگری می گیریم !!!
یا اینکه اگر آمریکا از برجام خارج شود ما تصمیم جدیدی خواهیم گرفت !!!
اینگونه اقتدار مسئولان کار را به جایی رسانده است که اخیرا نماینده آمریکا در سازمان ملل با اطمینان اظهار داشته که در صورت خروج آمریکا از توافق،ایران باز هم به برجام پایبند است و برجام بین ایران و اروپا می ماند.اگر اینچنین بشود یا نشود درسی است فراموش نشدنی برای موافقان و مخالفان مذاکره با غرب در مسائل حساس کشور تا دیگر دو گانه های ساختگی <<معیشت -برجام>> یا<< آب خوردن -برجام>> یا << معیشت -توان موشکی >>و <<معیشت -حضور منطقه ای>> نتواند بر مردم و مسئولین اثر بگذارد .در مورد فن آوری و توافق هسته ای همین بس که سکان دار کشتی انقلاب از روز اول هم فرمودند :من به مذاکره با آمریکا خوشبین نیستم پس شد انچه شد.

بحث از آب خوردن به میان آمد، راستی امروز در شهر و استان ما ،و استانهای همجوار مشکل آب مطرح است .لذا در پایان از دولت محترم درخواست داریم در این خصوص تدبیر نماید .

والسلام علیکم

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.