04 ارديبهشت, 1397
حسین کاظمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در سخنرانی نماز جمعه شهر دامنه پیرامون شعار سال (حمایت از کالای ایرانی ) به ایراد سخن پرداخت :
 
خزایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه درچه:
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: اختلاف‌سلیقه‌ها نباید باعث مرزبندی میان مسئولان شود؛ بلکه باید شور رقابت در خدمت به مردم را در آن‌ها افزایش دهد.
به گزارش خبرگزاری دانشجو از اصفهان، محسن خزایی، عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر درچه ضمن تبریک هفته‌ وحدت و هفته‌ بسیج بیان داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشی اشاره دارند که وحدت میان مسلمین از واجبات است و محبت اهل‌بیت وسیله‌ی وحدت میان مسلمین بوده؛ چراکه پیروزی‌های جبهه‌ مقاومت نشأت‌گرفته از وحدت میان مسلمانان بوده، اما متأسفانه عده‌ای به دنبال اختلاف‌افکنی میان شیعیان و اهل تسنن هستند.
وی افزود: امروز که شجره‌ خبیثه‌ داعش نابودشده است و حامیان آن‌ها سرافکنده‌اند و در جهان درس چگونه شکست خوردن را آموخته‌اند و بار دیگر به برکات وحدت میان مسلمین پی می‌بریم.
 
خزایی ادامه داد: مگر نه اینکه آیه الله سیستانی تأکید دارند که نگویید اهل سنت برادران ما هستند؛ بلکه بگویید اهل سنت جان‌های ما هستند و اینکه مقاومت اسلامی با وحدت خود توانست پسا استکبار را به خاک بمالد و امروز جوانان اسلام به دشمن آموختند که هیچ راهی جز شکست پیش رویشان نیست.
 
وی بیان داشت: چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و با بازخوانی کلام امام که درمی‌یابیم که پیام دوم آذر ایشان نه‌تن‌ها جهاد علمی و فرهنگی را به دانشجو یادآور می‌شود بلکه راه نفوذ بیگانگان را در دوران پس از دفاع مقدس می‌بندد و وظیفه دانشجوی تراز انقلاب تبیین مواضع انقلاب و نشر و صدور گفتمان انقلاب و نیز مبارزه با ظلم و فساد است.
 
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: امروز به‌عنوان کوچک‌ترین عضو خانواده‌ی بسیج و از طرف این ملت شریف که برای این انقلاب خون داده‌اند و برای حفظ آن خون‌دل‌ها خورده‌اند و از مسئولان می‌خواهم که نگذارند صحنه‌ی مدیریتی کشور محل نزاع جناح‌های سیاسی شود و صادقانه درراه تلاش به مردم گام بردارند.
 
وی اذعان کرد: اختلاف‌سلیقه‌ها نباید باعث مرزبندی میان مسئولان شود؛ بلکه باید شور رقابت در خدمت به مردم را در آن‌ها افزایش دهد و خدمت به مردم منت ندارد؛ بلکه باید مایه‌ی افتخار مسئولان بوده و آنان کاری نکنند که مردم از انقلاب و نظام دلسرد و خسته شوند.
 
خزایی در پایان بیان داشت: راه برون‌رفت از مشکلات کشور مدیریت جهادی و حضور میان آحاد مردم است و مسئولان دقت داشته باشند که انفعال و سازش هیچ ثمره‌ای برای انقلاب ندارد و لازم است به وعده‌های خود عمل کرده و آن‌ها را به فراموشی نسپارند چراکه ملت از یاد نخواهد برد.


ادامه نهضت تبیین و روشنگری توسط بسیج دانشجویی استان اصفهان / سخنرانی محزونی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر جوزدان

بسم الله الرحمن الرحیم

«بدون مدیریت جهادی اصلا و ابدا وضع کشور سامان پیدا نخواهد کرد. دستاورد ها و موفقیت هایی که تابحال بدست آمده، همه و همه با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی بوده است.»

حامد محزونی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نماز جمعه شهر جوزدان تاکید کرد: پیشرفت چشمگیر در صنایع دفاعی و نظامی از جمله شبیه سازی پهباد جاسوسی آمریکایی، رونمایی کرار و شلیک اس۳۰۰ و ذولفقار۷۰۰ کیلومتری؛ پیشرفت های امید بخش پروژه های عظیم نفت و گاز؛ دستاورد های بزرگ پزشکی و دارویی از ساخت دریچه مصنوعی قلب تا تولد بز شبیه سازی شده و... همه و همه با تکیه بر مدیریت جهادی و حفظ روحیه انقلابی بدست آمده اند.

محزونی افزود: اولین جزء از اجزای مدیریت جهادی، تکیه بر قدرت الهی است. ایمان داشته باشیم که حتی اگر قوی ترین زورمندان جهان در مقابل این ملت، خباثت و فتنه انگیزی کنند، دست قدرتمند خدا همواره بر سر این ملت حاضر و ناظر است.

این فعال دانشجویی در قسمت دیگر صحبت های خود بیان کرد: چرا باور به امداد الهی در تصمیم گیری های دولت مردان به یک جریان زنده و پویا تبدیل نشده است. در دورانی این جریان رو به حرکت و زایش نهاد اما بی تقوایی و خودمحوری این کلید موفقیت را شکست.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به زلزله دلخراش استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: زلزله ی جانسوزی که خاطر تمام ایرانیان را ناراحت کرد، آزمون الهی بود. حوادث دردناک آزمایش الهی اند. آیا این آزمایش فقط برای مردم ساکن در استان کرمانشاه بود؟ آیا فقط برای ملت بود؟

محزونی به این سوال اینگونه پاسخ داد: این حادثه به وزارت های دخیل در امور عمران و شهرسازی بلند و شفاف هشدار داد که قوانین و عملکرد در این حیطه نیاز به اصلاح یا تغییر دارند. اینکه مشکلات مذکور را به گردن این دوره یا دوره های قبل بیندازیم عین بی تقوایی است.

ایشان در انتها اضافه کرد: همه مسوولیم. شهر ها ویران شدند، لکن باید قول دهیم که با مدیریت جهادی و اجرای قوانین کارآمد، آن شهر ها و دیگر مناطق کشور را در برابر حوادث احتمالی ایمن می کنیم.

نهضت روشنگری توسط دانشجویان انقلابی استان اصفهان ادامه دارد ....

علی کامران نژاد دانشجوی بسیجی رشته علوم اجتماعی دانشگاه شهید آیت نجف آباد پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ی یزدانشهر به سخنرانی پرداخت .

کامران نژاد ابتدا به بررسی سیره مبارزاتی ، سیاسی امام حسن (ع) و جبهه حق در آن دوره ی زمانی پرداخت .

 در ادامه به علل صلح امام حسن علیه السلام و ساختار زمانه ایشان اشاراتی داشت و تزلزل سپاهیان و همچنین حفظ ساختار اسلام در آن زمان را علت پذیرفتن صلح از جانب امام حسن مجتبی دانست وخاطر نشان کرد که امام خامنه ای (مد ظله العالی) این صلح را نرمش قهرمانانه تعبیر نموده اند .

این دانشجوی بسیجی در پایان به طور مختصر پیرامون مسائل روز کشور و مسئله زلزله کرمانشاه مطالبی را عنوان کرد و نسبت به عملکرد بعضی سیاست مداران راس کشور که به جای خدمت سریع به مردم به تسویه حسابهای سیاسی پرداخته اند انتقاداتی داشت .

ایران پایان داعش را اعلام کرد

در پی پیروزی جبهه مقاومت اسلامی عراق و سوریه بر فتنه تروریسم تکفیری و پایان یافتن سیطره داعش که با پایین کشیدن پرچم این گروه تروریستی، در بوکمال رقم خورد؛ رئیس‌جمهور کشورمان نیز در سخنانی روز سه‌شنبه پایان داعش را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز در این‌باره گزارش داد: حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه در یک سخنرانی اعلام کرد که داعش پایان یافته است.

ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده ارشد سپاه قدس ایران روز سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به رهبری این کشور پایان داعش در عراق و سوریه را اعلام کرد.

هفته گذشته رسانه‌های ایران تصاویر و ویدئوهایی از حضور قاسم سلیمانی در شهر البوکمال منتشر کردند، جایی که گفته می‌شود آخرین منطقه‌ای بود که از کنترل داعش خارج و باز پس گرفته شد.

همچنین خبرگزاری تاس با انتشار بخش‌هایی از صحبت‌های حسن روحانی گزارش داد: رئیس‌جمهور روحانی با بیان اینکه داعش یک گروه تروریستی بود که توسط قدرت‌های جهانی و برخی کشورهای منطقه پشتیبانی و تقویت می شد، پایان داعش در سوریه را اعلام کرد.

روحانی در اظهارات خود از تمامی رزمندگان اسلام، دیپلمات‌ها، دولت و ملت ایران، رهبری ایران، نیروهای مسلح و مردم سوریه و ایران به دلایل تلاش‌هایشان برای حذف این گروه تروریستی که به گفته وی چیزی جز شرارت و رنج به همراه نداشتند، تشکر و قدردانی کرد.

خبرگزاری ترند نیز در گزارشی به اظهارات امروز حسن روحانی پرداخت و نوشت: رئیس‌جمهور ایران با اعلام پایان یافتن داعش به رهبر معظم ایران، نیروهای نظامی عراق، سوریه و لبنان و مردم این کشورها برای مبارزه‌شان با گروه تروریستی داعش تبریک گفت و شکست داعش را یک دستاورد بزرگ نامید.

وی در ادامه به نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه اشاره کرد که قرار است به زودی در سوچی برگزار شود.

روزنامه دیلی میل در گزارش خود نوشت که حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران نابودی گروه تروریستی داعش را روز سه‌شنبه در جریان یک سخنرانی در تهران اعلام و تاکید کرد که نیروهای داعش توسط قدرت‌های جهانی و برخی کشورهای منطقه پشتیبانی و تغذیه می شدند.

ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران یا همان نیروهای فرامرزی ایران نیز صبح امروز پیامی خطاب به رهبری این کشور نابودی داعش در عراق و سوریه را اعلام کرد.

نشریه سان، نیوزویک، بیزینس ایسنایدر، ایندیپندنت، شبکه سی‌ان‌بی‌سی، خبرگزاری البوایه از جمله دیگر رسانه‌هایی بودند که اظهارات رئیس‌جمهور کشورمان را با عنوان اعلام نابودی داعش منتشر کردند.

 

پیش از خطبه های نماز جمعه فلاورجان محسن توکلی، دانشجوی دکتری علوم سیاسی دانشگاه آزاد اصفهان به ایراد سخن پرداخت.

توکلی در نمازجمعه فلاورجان:انقلاب اسلامی ایران، از جمله استثنائات است که با گذشت 39 سال از پیروزی آن همچنان پویا و رو به جلو در حرکت بوده و

نه تنها از سد تهدیدات شکننده‌ای چون آشوب‌های ضد انقلابی، جنگ تحمیلی تحریم و فتنه داخلی عبور کرده، بلکه‌ گام‌های بلندی در مسیر سازندگی و پیشرفت برداشته و در عرصه تمدن‌سازی نیز

زیرساخت‌های ارزشمندی فراهم ساخته است.

وی تاکید کرد باید طبقه نخبگانی جوانی به وجود آید تا مبانی انقلاب را خیلی عمیق تر با هم نسل های خود و نسل بعد از خود در میان بگذارد و با هنر زیبا مبانی اسلامی را ترویج کند نه صرفا با چند کتاب و جزوه برای یک قشر خاص

کاملا حزب اللهی وباید مخاطبین خود را گسترش دهد و با جامعه ارتباط جدیدتری بگیرد و از توان اقناع نسل خود و نسل آینده برخوردار باشد.

محسن توکلی گفت : دانشجویان انقلابی اصفهان برحسب وظیفه دینی و ملی خود پیرامون موضوعات مختلف درجامعه همواره مطالبه گری خود را ادامه داده ومی دهد و ازمسئولان انتظار دارد که تا بنا برضوابط و مقررات و رسالت های واهداف انقلاب اسلامی

جهت تسریع در حل مشکلات و مطالبات بحق مردم در خصوص اجرای اقدامات لازم را پیگیری نمایند، تا علاوه بر اثبات چند باره کارآمدی نظام، فرصت سوء استفاده از ضد انقلاب زخم خورده نیز گرفته شود