29 خرداد, 1397
 
سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه حبیب آباد توسط سید امیرحسین داوودی جانشین بسیج دانشگاه آزاد شاهین شهر

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر در پیش از خطبه های امروز نماز جمعه شاهین شهر: عدم پیگیری و شفافیت مسئولان در پرونده حقوق های نجومی تاسف بار است/ دعوت از مسئولان شهرستان برای حضور در جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان

حسین کاظمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در سخنرانی نماز جمعه شهر دامنه پیرامون شعار سال (حمایت از کالای ایرانی ) به ایراد سخن پرداخت :
 
خزایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه درچه:
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: اختلاف‌سلیقه‌ها نباید باعث مرزبندی میان مسئولان شود؛ بلکه باید شور رقابت در خدمت به مردم را در آن‌ها افزایش دهد.
به گزارش خبرگزاری دانشجو از اصفهان، محسن خزایی، عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر درچه ضمن تبریک هفته‌ وحدت و هفته‌ بسیج بیان داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشی اشاره دارند که وحدت میان مسلمین از واجبات است و محبت اهل‌بیت وسیله‌ی وحدت میان مسلمین بوده؛ چراکه پیروزی‌های جبهه‌ مقاومت نشأت‌گرفته از وحدت میان مسلمانان بوده، اما متأسفانه عده‌ای به دنبال اختلاف‌افکنی میان شیعیان و اهل تسنن هستند.
وی افزود: امروز که شجره‌ خبیثه‌ داعش نابودشده است و حامیان آن‌ها سرافکنده‌اند و در جهان درس چگونه شکست خوردن را آموخته‌اند و بار دیگر به برکات وحدت میان مسلمین پی می‌بریم.
 
خزایی ادامه داد: مگر نه اینکه آیه الله سیستانی تأکید دارند که نگویید اهل سنت برادران ما هستند؛ بلکه بگویید اهل سنت جان‌های ما هستند و اینکه مقاومت اسلامی با وحدت خود توانست پسا استکبار را به خاک بمالد و امروز جوانان اسلام به دشمن آموختند که هیچ راهی جز شکست پیش رویشان نیست.
 
وی بیان داشت: چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و با بازخوانی کلام امام که درمی‌یابیم که پیام دوم آذر ایشان نه‌تن‌ها جهاد علمی و فرهنگی را به دانشجو یادآور می‌شود بلکه راه نفوذ بیگانگان را در دوران پس از دفاع مقدس می‌بندد و وظیفه دانشجوی تراز انقلاب تبیین مواضع انقلاب و نشر و صدور گفتمان انقلاب و نیز مبارزه با ظلم و فساد است.
 
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: امروز به‌عنوان کوچک‌ترین عضو خانواده‌ی بسیج و از طرف این ملت شریف که برای این انقلاب خون داده‌اند و برای حفظ آن خون‌دل‌ها خورده‌اند و از مسئولان می‌خواهم که نگذارند صحنه‌ی مدیریتی کشور محل نزاع جناح‌های سیاسی شود و صادقانه درراه تلاش به مردم گام بردارند.
 
وی اذعان کرد: اختلاف‌سلیقه‌ها نباید باعث مرزبندی میان مسئولان شود؛ بلکه باید شور رقابت در خدمت به مردم را در آن‌ها افزایش دهد و خدمت به مردم منت ندارد؛ بلکه باید مایه‌ی افتخار مسئولان بوده و آنان کاری نکنند که مردم از انقلاب و نظام دلسرد و خسته شوند.
 
خزایی در پایان بیان داشت: راه برون‌رفت از مشکلات کشور مدیریت جهادی و حضور میان آحاد مردم است و مسئولان دقت داشته باشند که انفعال و سازش هیچ ثمره‌ای برای انقلاب ندارد و لازم است به وعده‌های خود عمل کرده و آن‌ها را به فراموشی نسپارند چراکه ملت از یاد نخواهد برد.


ادامه نهضت تبیین و روشنگری توسط بسیج دانشجویی استان اصفهان / سخنرانی محزونی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر جوزدان

بسم الله الرحمن الرحیم

«بدون مدیریت جهادی اصلا و ابدا وضع کشور سامان پیدا نخواهد کرد. دستاورد ها و موفقیت هایی که تابحال بدست آمده، همه و همه با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی بوده است.»

حامد محزونی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نماز جمعه شهر جوزدان تاکید کرد: پیشرفت چشمگیر در صنایع دفاعی و نظامی از جمله شبیه سازی پهباد جاسوسی آمریکایی، رونمایی کرار و شلیک اس۳۰۰ و ذولفقار۷۰۰ کیلومتری؛ پیشرفت های امید بخش پروژه های عظیم نفت و گاز؛ دستاورد های بزرگ پزشکی و دارویی از ساخت دریچه مصنوعی قلب تا تولد بز شبیه سازی شده و... همه و همه با تکیه بر مدیریت جهادی و حفظ روحیه انقلابی بدست آمده اند.

محزونی افزود: اولین جزء از اجزای مدیریت جهادی، تکیه بر قدرت الهی است. ایمان داشته باشیم که حتی اگر قوی ترین زورمندان جهان در مقابل این ملت، خباثت و فتنه انگیزی کنند، دست قدرتمند خدا همواره بر سر این ملت حاضر و ناظر است.

این فعال دانشجویی در قسمت دیگر صحبت های خود بیان کرد: چرا باور به امداد الهی در تصمیم گیری های دولت مردان به یک جریان زنده و پویا تبدیل نشده است. در دورانی این جریان رو به حرکت و زایش نهاد اما بی تقوایی و خودمحوری این کلید موفقیت را شکست.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به زلزله دلخراش استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: زلزله ی جانسوزی که خاطر تمام ایرانیان را ناراحت کرد، آزمون الهی بود. حوادث دردناک آزمایش الهی اند. آیا این آزمایش فقط برای مردم ساکن در استان کرمانشاه بود؟ آیا فقط برای ملت بود؟

محزونی به این سوال اینگونه پاسخ داد: این حادثه به وزارت های دخیل در امور عمران و شهرسازی بلند و شفاف هشدار داد که قوانین و عملکرد در این حیطه نیاز به اصلاح یا تغییر دارند. اینکه مشکلات مذکور را به گردن این دوره یا دوره های قبل بیندازیم عین بی تقوایی است.

ایشان در انتها اضافه کرد: همه مسوولیم. شهر ها ویران شدند، لکن باید قول دهیم که با مدیریت جهادی و اجرای قوانین کارآمد، آن شهر ها و دیگر مناطق کشور را در برابر حوادث احتمالی ایمن می کنیم.