28 تیر, 1397

عزت، امنیت و آرامش خود را مدیون خون شهدا هستیم

سومین یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد با حضور خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و خانواده شهید محسن حججی برگزار شد.

رئیس واحد نجف آباد در جمع خانواده معزز شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم اهل بیت (ع) گفت: عزت، امنیت و آرامشی که در جامعه حاکم هست مدیون آنهایی هستیم که با نگاهی معنوی، جان خود را در راه امنیت ایران اسلامی فدا کردند. این آرامش را مدوین خون آنهایی هستیم که جانشان را در راه وطن فدا کردند.

دکتر مهران مجلسی افزود: واحد نجف آباد که اکنون بزرگترین مجموعه آموزش عالی استان اصفهان هست با وصیت و اهدای اموال شهید میردامادی احداث شده است و برکت این ایثار را می توانیم در جای جای این دانشگاه مشاهده کنیم.

مجلسی از لزوم شناخت بیشتر زوایای شخصیتی و اجتماعی شهدا گفت و خاطرنشان کرد: امروز با وجود هجمه های شدید دشمن در جبهه فرهنگی باید الگوسازی منش و روح از خود گذشتگی شهدا را بیش از پیش در دستور کار خود قرار دهیم تا جوانان و دانشجویان با تاسی از شهدا بتوانند مسیر درست و هموار را از میان بیراهه های متعددی که فرا روی آنها هست تشخیص دهند.

مجلسی با بیان ارزش والای رشادت های مدافعان حرم و نقش خانواده این شهدا اظهار کرد: «بدون شک ارزش از خودگذشتگی و حمایت خانواده شهدا کمتر از ایثارگری آنها نیست و اجر و پاداش صبر و از خودگذشتگی این عزیزان نزد خداوند متعال محفوظ است. دست خانواده شهدا را می بوسیم چراکه اگر فرزندان آنها جان خود را فدا نمی‌کردند معلوم نبود حالا چه شرایطی قرار داشتیم.

رئیس واحد نجف آباد با تشکر از برگزارکنندگان سومین کنگره ملی شهدا، اقدامات بسیج دانشجویی در پیشبرد اهداف مقدس دانشگاه را چشمگیر توصیف کرد و گفت: «بسیج دانشجویی واحد نجف آباد تا به حال اقدامات بسیار خوبی انجام داده اند که برای نمونه می توان به برگزاری اردوهای راهیان نور که با استقبال بسیار خوبی همراه بود اشاره کرد.

4 d96c1

پدر شهید محسن حججی نیز که یکی از میهمانان ویژه این مراسم بود، عزت، سرافرازی، و آرامش جامعه اسلامی را مدیون خون شهدا دانست و گفت: شهدای ما در جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) سند حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران هستند.

محمدرضا حججی خاطرنشان کرد: به تعبیر امام راحل ملت آگاه و خوبی داریم و هرموقع نیاز به حضورشان بود در صحنه حاضر می شوند و از همنوعان شان به خوبی حمایت می کنند.خداوند شهید حججی را به عنوان تاییدی بر حقانیت همه شهدای انقلاب اسلامی اعم از شهدای دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای جنگ اقتصادی و خصوصا شهدای مدافع حرم انتخاب کرد.

3 f2fa3

در پایان این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم شهرستان نجف آباد تجلیل شد. حضور مسعود ده نمکی کارگردان فیلم های دفاع مقدس از نکات جالب توجه این مراسم بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.