28 تیر, 1397

رضا مرادی

لحظات چشم انتظاری به پایان رسید....

سردار باقرزاده 12 بهمن ماه جهت انجام هماهنگی های لازم برای تدفین و تشییع شهدای گمنام در دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنرحضور یافت.

این دانشگاه به زودی مهمان و میزبان پیکر مطهر شهیدان گمنام هشت سال دفاع مقدس خواهد بود .

  به مناسبت دهه مبارک فجر شنبه 14 بهمن ماه ساعت 12:30 دانشجویان حوزه مالک اشتر به مشهد مقدس اعزام می شوند . 

اعزام دانشجویان این دانشگاه همراه با غبار روبی مزار مطهر شهدای گمنام انجام می گیرد .


آه_کوهبنان
جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی برای هم وطنان زلزله زده کوهبنان کرمان

ضمنا میتونوانید به پویش هر نفر ده هزار تومان جهت خرید کانکس شرکت کنید .
شماره حساب بنام آقای سجاد کمالی (مسئول واحد جهادی)
۶۰۳۷۹۹۷۱۵۹۳۳۹۲۴۲

زمان : از 14 بهمن
مکان جمع آوری: پایگاه هایبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

✨ مراسم بزرگداشت سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره)به میهن
??زمان:پنجشنبه12بهمن ماه-ساعت9 صبح
??مکان:سه راه ایت الله طالقانی شهرستان گلپایگان

مدیریت تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی به مناسبت ایام الله دهه فجر و جهت ارتقای سطح کیفی فارغ التحصیلان طرح ولایت و حلقه های صالحین، دوره مطالعاتی غیرحضوری را برای دانش آموختگان طرح ولایت و سایر دانشجویان عزیز برنامه ریزی نموده است.با توجه به این که برنامه ریزی دوره از 12 تا 21 بهمن ماه جاری می باشد لذا در ثبت نام و شروع مطالعات تعجیل فرمایید.

 جهت ثبت نام در دوره موارد زیر را به آیدی

@Hezbollahi_mh_f

در ??پیام رسان تلگرام یا سروش ارسال نمایید.

✅نام و نام خانوادگی
✅رشته تحصیلی
✅نام دانشگاه
✅ تلفن تماس 
✅ دانش آموخته طرح ولایت یا چمران هستم⬜️ نیستم⬜️

?نکات قابل توجه جهت شرکت در دوره #مطالعاتی

1️⃣مدت دوره 10 روز خواهد بود.?

2️⃣ جزوات و برنامه مطالعاتی روزانه بصورت فایل در کانال قرار داده خواهد شد PDF .

3️⃣ مباحث مورد مطالعه هر روز در گروه دانش آموختگان طرح ولایت 96 به بحث گذاشته می شود.

4️⃣ شماره صفحات مطالعاتی روزانه براساس شماره صفحات در فایل PDF می باشد.

5️⃣ در پایان دوره  آزمون غیرحضوری برگزار خواهد شد و به برندگان جوایزی اهدا خواهد گردید.

6️⃣علاوه بر دانش آموختگان طرح_ولایت سایر دانشجویان بسیجی و اعضای حلقه های صالحین نیز می توانند در این دوره شرکت نمایند.?
7⃣ با اختصاص روزانه تنها یک ساعت زمان میتوانید به راحتی در دوره مطالعاتی در نظر گرفته شده شرکت نمایید.

با برنامه ریزی و استفاده صحیح از زمان اختصاص داده شده برای حضور در شبکه های اجتماعی،
مشاهده تلویزیون و... می توانید زمان خود را برای حضور در این دوره مدیریت نمایید.

شرایط ثبت نام:
۱. داوطلب باید دانشجوی یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان باشد.

۲. هزینه ثبت نام مبلغ ۴۰۰۰۰ تومان برای هر نفر می باشد.

۳.جهت ثبت نام به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه ها مراجعه بفرمایید


 دوره اول (خواهران) از تاریخ ۹۶/۱۲/۱۷ لغایت ۹۶/۱۲/۲۰ .

 دوره دوم (خواهران) از تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ لغایت ۹۶/۱۲/۲۳ .

 دوره سوم (برادران) از تاریخ ۹۶/۱۲/۲۳ لغایت ۹۶/۱۲/۲۶ .

4 اولویت مهم برای حل مشکلات اقتصادی کشور/ برخورد با مفسدان لازمه بهبود اوضاع اقتصادی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان اصفهان، با صدور نامه‌ای خطاب به نمایندگان اصفهان خواستار پیگیری مطالبات اقتصادی مردم شد.

در این نامه آمده است: اکنون که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از گذشت بیش از 39 سال از زمان انقلاب تا کنون به برکت سال‌ها مقاومت و ایستادگی ملت غیور ایران اسلامی در برابر قدرت‌های سلطه‌گر توانسته است در برابر شرایط سخت تهدید، تحریم، ترور، اغتشاش و جنایت‌های ناجوانمردانه‌ای که این سال‌ها علیه مردم و کشور ایجاد شده است، عزت خود را روز افزون نماید و به برکت همین مقاومت‌ها، پیشرفت‌های چشم‌گیری در عرصه‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی حاصل گردیده، زمان آن است که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای تصمیم‌گیری و اجرایی، پا به پای مردم عزیزمان برای حل مشکلات و معضلات کشور و مردم، وارد عرصه جهاد و عمل جدی شوند.

در این نامه خطاب به نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان شده است: همانطور که مستحضرید؛ در ماه گذشته، شهرهای مختلف کشور موج سوم اعتراض و آشوب را در دی ماه96 تجربه کرد که به ظاهر آغازی ناگهانی و حالتی غافل‌گیر کننده داشت؛ موج جدید که از نظر شکل، رویکرد و شدت تفاوت بسیاری با آشوب‌های دهه 70 و 80 داشت، پرسش‌های فراوان و تحلیل‌های متفاوت و گاهاً متناقضی را در باره چیستی، چرایی و چگونگی طراحی و نقش‌ریزی آن در میان مردم، دانشجویان و نخبگان دانشگاهی ایجاد کرده است.

در ادامه نامه آمده است: به نظر می‌رسد با سهل‌انگاری و تحلیل سطحی، بدون همه‌جانبه‌نگری نمی‌توان به کنه مقاصد و اهداف طراحان و مجریان آن دست یافت و درک درست از آشوب‌های دی‌ماه 96 داشت؛ لذا اصلاح مدیریت اعتراضات اجتماعی و ریشه‌یابی آن‌ها نیاز به بهره گیری از قواعد جامعه شناختی، روانشناسی اجتماعی و اقتصادی دارد.

در ادامه نامه تصریح شده است: اعتراض‌های مردمی که با نفوذ موذیانه ضد انقلاب و اقدامات خرابکارانه و کشته‌سازی اغتشاشگران می‌رفت تا برای نظام و مردم هزینه‌ ایجاد نماید،‌ با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور گسترده مردم در صحنه و مخالفت آن‌ها با آشوب‌گران، فروکش کرد و سره از ناسره مشخص شد.

این نامه می‌افزاید: حال با توجه به اینکه توطئه ضدانقلاب برای ضربه به نظام اسلامی خنثی شده است، اکنون زمان پاسخگویی و رسیدگی به مطالبات مردمی فرا رسیده و این پرسش مطرح است که برای حل ‌و رفع چالش‌های معیشتی مردم باید چه راهکارهایی در پیش گرفته شود؟

دانشجویان انقلابی اصفهان ادامه داده‌اند: برحسب وظیفه دینی و ملی خود پیرامون این موضوع به چند نکته‌ مختصر اشاره می‌نمائیم و از نمایندگان محترم اصفهان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که بنا بر ضوابط و مقررات و رسالت‌های نمایندگان ملت جهت تسریع در حل مشکلات و مطالبات به حق مردم در خصوص اجرای محورهای ذیل اقدامات لازم را پیگیری نمایند، تا علاوه بر اثبات چند باره کارآمدی نظام، فرصت سوء استفاده از ضد انقلاب زخم‌خورده نیز گرفته شود.

بسیج دانشجویی اصفهان در ادامه با بیان اینکه توجه و به کار بستن ظرفیت‌های داخلی از اولویت‌های اول است، بیان کرده است: بخش مهمی از مشکلات اقتصادی موجود، محصول نگاه به بیرون برای حل مشکلات کشور حتی آب خوردن مردم، در دستور کار قرار دادن مدل «توسعه وابسته» است که نه تنها از حجم مشکلات نکاسته، بلکه در بسیاری از زمینه‌ها نیز بر دامنه‌ مشکلات افزوده است.

در این نامه خاطرنشان شده است: واقعیت تلخ این است که سرمایه خارجی و نگاه به دنیای خارج هیچ‌گاه حلال مشکلات کشور نخواهد بود و در هیچ کشوری این نگاه به عنوان راه‌حل نهایی و قطعی پاسخگو نبوده است؛ افزون بر این، در ایران، نگاه به بیرون و تکیه بر ظرفیت‌های خارجی قطعاً بحران‌زا نیز بوده است؛ در واقع برای حل مشکلات کشور چاره‌ای جز اعتماد به ظرفیت‌های داخلی و به کاربستن این ظرفیت‌ها نیست.

دانشجویان بسیجی تلاش برای رونق تولید داخلی را دومین نکته در این نامه مطرح کرده‌ و آورده‌اند: واقعیت آن است که بخش عمده‌ مشکلات اقتصادی مردم در رکود و به ویژه رکود تورمی، بیکاری و... ریشه دارد که این مسائل هم ناشی از ضعف در تولید داخلی و به تعبیر دقیق‌تر، بی‌توجهی به تولید داخلی است که هم زمینه‌های اشتغال‌زایی را محدود کرده و هم سبب تداوم رکود در اقتصاد کشور شده است؛ در این زمینه به ویژه باید به کاهش جدی واردات کالاهای مصرفی، مبارزه با قاچاق کالا به داخل کشور به خصوص رسمی و سازمان یافته اهتمام ورزید.

برخورد جدی با مفسدان و رانت‌خواران و افزایش شفافیت از دیگر نکات مورد اشاره در این نامه است که دانشجویان بسیجی با طرح این دو عنوان تأکید کرده‌اند: این موضوع قطعاً زمینه‌های امید را در مردم ایجاد می‌کند و با این اقدام، مردم می‌توانند امیدوار باشند که با کنار رفتن مفسدان و ویژه‌خواران، بهبود نسبی در اوضاع کشور حاصل خواهد شد؛ با این اقدام مردم بیشتر به دستگاه‌های گوناگون نظام اعتماد خواهند کرد؛ در واقع، شفافیت خود در عین حال که راهکاری برای مقابله با فساد است، راه‌حلی برای توجه بیشتر به اثربخشی و کارآمدی تصمیم‌ها و اقدامات است.

بیانیه شورای تبیین بسیج دانشجویی شهرستان نایین به مناسبت هفته بسیج:
امام خمینی (ره) با درایت بی‌بدیل خویش و به‌منظور سامان دادن به نیروهای داوطلب مردمی که آمادگی خدمت بی‌منت به‌نظام و انقلاب را اعلام کرده بودند، شجره‌ی طیبه‌ی بسیج مستضعفین را در ۵ آذر ۱۳۵۸ را اعلام کردند و در همین راستا بسیج دانشجویی در ۲ آذر ۱۳۶۷ با شعار پاسدار اصول تغییرناپذیر «نه شرقی و نه غربی» شکل گرفت تا دانشجویان دلسوز و مشتاق به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ دستاورد‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، به عضویت این مجموعه‌ی مقدس درآمده و به پاسداری از انقلاب و ارزش‌های اصیل آن مبادرت ورزند.

امروز، بسیجیان اسلام، وحدت و برادری شیعه و اهل تسنن، آزادی قدس شریف، استقلال و پیشرفت و حفظ و پرورش اقتدار ملی، تکیه‌بر توان داخلی و هرآن چه در گنجینه‌ی غنی رهنمودهای امام (ره) و رهبری معظم آمده را به کار بسته و با آرمان‌های انقلابی پیوندی دوباره برقرار می‌کنند.

دانشجویان بسیجی که حافظ ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند باید دقت داشته باشند که شاخص‌های مدنظر رهبر فرزانه انقلاب نظیر میدان‌داری عرصه‌های حیاتی و اساسی زندگی، پیشتازی، عدالت‌طلبی را بدانند و نیازهای اساسی نظیر فکر و تحلیل و روشن‌بینی، جهاد علمی، اخلاق و معنویت، تشکیل اتاق فکر و مراقبت از نفوذی‌ها را در دستور کار قرار دهند.

بسیجیان سربازان مورد وثوق مردم هستند که همواره آماده‌ی خدمت‌رسانی و نقش‌آفرینی در بخش‌های مختلف هستند که امنیت بی‌بدیل و ثبات و آرامش کنونی کشور مرهون مجاهدت‌ها و جان‌فشانی‌های بسیجیان بی‌ادعا و مخلصی است که با لبیک به فرمان‌های رهبر خود، به وظیفه‌ی دینی و شرعی خود عمل کردند و ما باید ادامه‌دهنده‌ی راه شهدای گلگون‌کفن و پاسدار خون آن‌ها باشیم.

ما دانشجویان بسیجی و انقلابی دانشگاه های شهرستان نایین اعلام می‌کنیم که تا پای جان درراه انقلاب اسلامی هستیم و از دستاوردهای نظام پاسداری می‌کنیم. مسئولان بدانند که دانشجویان بیدار هستند و در سنگر فرهنگی و علمی دانشگاه با تمام توان ایستاده‌اند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان:
خون شهدای مدافع حرم بقای انقلاب را به دنبال دارد/ پیروزی بعدی نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف است
مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان  در گفت و گو با خبرگزاری فارس با تأکید بر این‌که این خون‌ها مطمئناً بقای انقلاب را به دنبال دارد، گفت: با توجه به روحیه‌ای که در جوانان انقلابی در کشور می‌بینیم، با اتکا به این جوانان می‌توانیم تمام مشکلات کشور را رفع کرده و به قله‌های پیروزی دست پیدا کنیم که شرط آن هم اتکا به داخل و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری است.
 

مهدی براتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: شکست داعش این نوید را به ما داد که جبهه حق و انقلاب همیشه پیروز بوده و این پیروزی امید زیادی به مظلومان جهان داد؛ با رشادت‌هایی که سردار سلیمانی و شهدای مدافع حرم در سوریه به خرج دادند جبهه باطل متوجه شد که توان مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد.

وی افزود: به کشورهای مستکبر و جبهه باطل تذکر و هشدار می‌دهیم که اگر دست از پا خطا کنند مطمئناً ضربه سنگین و مهلکی حتی سخت‌تر از ضربه‌ای که به داعش در سوریه زده شد به آن‌ها خواهیم زد.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان با اشاره به این‌که در سوریه کشورهای مختلف با ایران هم پیمان شدند و توانستند داعش را شکست دهند، مطرح کرد: مطمئناً شکست‌های بزرگتری برای جبهه باطل به خصوص آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در پیش است و پیروزی بعدی نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کشورهایی که در جبهه مقاومت و در سوریه پیروز شدند حتماً باید هوشیار باشند، چرا که دشمن ما بیکار ننشسته است و حتماً در حال برنامه‌ریزی جنگ شهری در سایر کشورهای مظلوم در سطح جهان است؛ کشورهای جبهه مقاومت باید هوشیار باشند و با اتحاد و برادری شیعه و سنی در مقابل دشمنان بایستند، چرا که با ایستادن و مقاومت در برابر جبهه باطل پیروزی‌های بزرگتری در جبهه حق به دست خواهد آمد.

براتی تصریح کرد: این کشورها باید به توان داخلی و نیروهای انقلابی کشورهایشان تکیه بزنند و برای جوانان ارزش بیشتری قائل باشند، چرا که این جوانان هستند که پیشتاز در عرصه مبارزه با ظلم و استکبار هستند و این را در سوریه و عراق هم دیدیم.

وی تأکید کرد: خون شهدای مدافع حرم مطمئناً پایمال نخواهد شد و جریان جدیدی در سیره انقلاب اسلامی به وجود خواهد آورد؛ حتماً باید مسؤولان ما نسبت به این قضیه حساس بوده و مراقبت کنند که خون شهدای مدافع حرم پایمال نشود. 

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان با تأکید بر این‌که این خون‌ها مطمئناً بقای انقلاب را به دنبال دارد، ابراز کرد: با توجه به روحیه‌ای که در جوانان انقلابی در کشور می‌بینیم، با اتکا به این جوانان می‌توانیم تمام مشکلات کشور را رفع کرده و به قله‌های پیروزی دست پیدا کنیم که شرط آن هم اتکا به داخل و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

وی در پایان تأکید کرد: بسیج دانشجویی در عرصه مبارزه با ظلم و به خصوص در دانشگاه‌ها پیشتاز بوده است؛ به تمام مسؤولان دولتی هم تذکر می‌دهیم که حتماً نسبت به مسائل نظام، معیشت مردم و آینده این نظام حساس باشند و با کارهایی که انجام می‌دهند مردم را نسبت به نظام دلسرد نکنند؛ امید داریم یک لشگر از جوانان انقلابی در آینده راهی را که انقلاب شروع کرده به نحو احسن به قله خودش می‌رسانند.

خزایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه درچه:
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: اختلاف‌سلیقه‌ها نباید باعث مرزبندی میان مسئولان شود؛ بلکه باید شور رقابت در خدمت به مردم را در آن‌ها افزایش دهد.
به گزارش خبرگزاری دانشجو از اصفهان، محسن خزایی، عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر درچه ضمن تبریک هفته‌ وحدت و هفته‌ بسیج بیان داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشی اشاره دارند که وحدت میان مسلمین از واجبات است و محبت اهل‌بیت وسیله‌ی وحدت میان مسلمین بوده؛ چراکه پیروزی‌های جبهه‌ مقاومت نشأت‌گرفته از وحدت میان مسلمانان بوده، اما متأسفانه عده‌ای به دنبال اختلاف‌افکنی میان شیعیان و اهل تسنن هستند.
وی افزود: امروز که شجره‌ خبیثه‌ داعش نابودشده است و حامیان آن‌ها سرافکنده‌اند و در جهان درس چگونه شکست خوردن را آموخته‌اند و بار دیگر به برکات وحدت میان مسلمین پی می‌بریم.
 
خزایی ادامه داد: مگر نه اینکه آیه الله سیستانی تأکید دارند که نگویید اهل سنت برادران ما هستند؛ بلکه بگویید اهل سنت جان‌های ما هستند و اینکه مقاومت اسلامی با وحدت خود توانست پسا استکبار را به خاک بمالد و امروز جوانان اسلام به دشمن آموختند که هیچ راهی جز شکست پیش رویشان نیست.
 
وی بیان داشت: چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و با بازخوانی کلام امام که درمی‌یابیم که پیام دوم آذر ایشان نه‌تن‌ها جهاد علمی و فرهنگی را به دانشجو یادآور می‌شود بلکه راه نفوذ بیگانگان را در دوران پس از دفاع مقدس می‌بندد و وظیفه دانشجوی تراز انقلاب تبیین مواضع انقلاب و نشر و صدور گفتمان انقلاب و نیز مبارزه با ظلم و فساد است.
 
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: امروز به‌عنوان کوچک‌ترین عضو خانواده‌ی بسیج و از طرف این ملت شریف که برای این انقلاب خون داده‌اند و برای حفظ آن خون‌دل‌ها خورده‌اند و از مسئولان می‌خواهم که نگذارند صحنه‌ی مدیریتی کشور محل نزاع جناح‌های سیاسی شود و صادقانه درراه تلاش به مردم گام بردارند.
 
وی اذعان کرد: اختلاف‌سلیقه‌ها نباید باعث مرزبندی میان مسئولان شود؛ بلکه باید شور رقابت در خدمت به مردم را در آن‌ها افزایش دهد و خدمت به مردم منت ندارد؛ بلکه باید مایه‌ی افتخار مسئولان بوده و آنان کاری نکنند که مردم از انقلاب و نظام دلسرد و خسته شوند.
 
خزایی در پایان بیان داشت: راه برون‌رفت از مشکلات کشور مدیریت جهادی و حضور میان آحاد مردم است و مسئولان دقت داشته باشند که انفعال و سازش هیچ ثمره‌ای برای انقلاب ندارد و لازم است به وعده‌های خود عمل کرده و آن‌ها را به فراموشی نسپارند چراکه ملت از یاد نخواهد برد.
صفحه1 از5