28 تیر, 1397

حمایت از کالای ایرانی را حزبی و قشری نکنیم...

اختصاصی #راه_نجات ؛
 
 چه منطقی دارد که به بهانه حمایت_از_کالای_ایرانی برویم پراید بخریم که سالانه جان تعداد زیادی از ایرانی ها را میگیرد؟! این چه کار احمقانه ای است که ما را به آن دعوت می کنید؟!
 
این سوالیست که ما غالبا وقتی مشغول فرهنگ‌سازی برای خرید کالای داخلی هستیم، با آن مواجه می شویم و‌خوب است یکبار برای همیشه به آن پاسخ بگوئیم...
 
در پاسخ به این سوال چند نکته را در نظر بگیرید؛
۱- اول باید از کسی که این سوال را می پرسد، سوال کرد، چرا بین این همه کالای با کیفیت داخلی، فقط به یک ماشین چسبیده اید؟! مگر فقط پراید کالای داخلی است؟! مثلا خود کسی که این سوال را میپرسد، کیف، کفش، لباس، لوازم خانگی، لوازم التحریر، ظروف و وسایل آشپزخانه، میوه، آجیل، اسباب بازی فرزندانش و... که نمونه های بسیار با کیفیت ایرانی دارد، را متعصبانه ایرانی خریده اند یا فقط دنبال بهانه اند که به کالای ایرانی گیر دهند؟! اگر متعصبانه خریده اند، و پراید را بی کیفیت میدانند (که همین طور هم هست) اشکالی ندارد، اگر بضاعت مالی دارند، در این مورد، فعلا خارجی اش را بخرند...
 
۲- باید از این افراد اول پرسید، خوب اینکه شما دارید با خرید کالای داخلی گیر می دهید، منظورتان چیست؟ میخواهید با چه کسی مخالفت کنید؟ چه قشر یا نظر یا جناحی را می کوبید؟!! باید به این افراد تفهیم کرد که حمایت_از_کالای_ایرانی مخصوص ولایت مدارها، یا حزب اللهی ها یا بسیجی ها یا... نیست، این افراد معمولا عادت به ایراد گرفتن دارند، و تفهیم کردن این مطلب که حمایت_از_کالای_ایرانی یک شعار حزبی یا قشری نیست و‌مخصوص همه کسانی هست که به هموطن و کشور و حتی فرزندان و خانواده خودشان علاقه دارند، کار راحتی نیست، اما مجاهده می خواهد و شدنی است.
 
۳- فراموش نکنیم که ما در بحث حمایت_از_کالای_ایرانی ، منظورمون به هیچ ‌وجه خرید یا حمایت از کالای بی کیفیت یا بنجلی نیست که در داخل تولید میشود، بلکه منظورمان حمایت است از کالای با کیفیت داخلی و یا کالای داخلی که در حالی افزایش کیفیت است. (البته نباید فراموش کنیم که نباید از کالای داخلی های_تک داخلی که تازه چند سال است تولید می شود و نصف قیمت نمونه خارجی آن است، توقع کالای خارجی ای را داشته باشیم که سی سال سابقه تولید دارد و قیمتش هم ۲برابر نمونه داخلی آن است)
بنابراین، تاکید کنید، هیچ گاه دنبال کالای بی کیفیت یا بنجل نروید، حالا اگر خودرو را نیز اینچنین می دانید، به هیچ وجه اصراری به خرید این کالای داخلی نیست.
 
۴- از این افراد بپرسید، غر زدن که کار راحتیست، همه هم میتوانند راحت انجام دهند، اما راه حلی هم برای این قضیه دارند؟ تلاشی کرده اند؟ به جایی گله یا شکایتی کرده اند؟! دنبال پیدا کردن علت یا علل این ایراد بوده اند؟!!! یا فقط غر زده اند؟!!!
به آنها خاطر نشان کنید کسانی که دغدغه حمایت_از_کالای_ایرانی دارند و این قضیه را پیگیری میکنند، فقط به غر زدن اکتفا نکرده اند، با مطالبه، با ارائه طرح، با کار و فکر، به دنبال حل این مشکل هم هستند، این افراد راحتی و شیرینی غر زدن را انتخاب نکرده اند، و گمنام و شبانه روزی دنبال حل مشکلات کشورند، با کار_سخت و نفس گیر و پر از مانع
 
۵- متاسفانه در کشور ما خودرو صنعت_دولتی است، و صنایع دولتی معمولا کمتر و دیرتر رشد می کنند، سیاست سیاستمداران در این صنایع بسیار تاثیرگذار است، بنابراین فراموش نکنیم که انتخاب های ما نیز در بی کیفیت شدن و بی کیفیت ماندن صنعت خودرو در ایران موثر بوده و هست، پس در انتخاب هایمان، بیشتر دقت کنیم، ما هم مقصریم
۶- خوب است در مورد رشد تکنولوژی در کشورهایی که امروز صاحب تکنولوزی های پیشرفته اند، و برخورد مردمشان با پیدایش این تکنولوژی در کشورشان و شیوه حمایت از کالاهای تولید کشور خودشان، بیشتر مطالعه کنیم.
 
خلاصه اینکه؛
 ۱-شما #متعصبانه_دنبال_کالای_باکیفیت_ایرانی باشید، خودرو وکالای بی کیفیت پیشکش
۲- لطفا بحث حمایت_از_کالای_ایرانی را حزبی و قشری نکنید، هرکسی که کشورش، هموطنش و فرزندانش را دوست دارد، باید متعصبانه دنبال حمایت_از_کالای_ایرانی باشد.
۳- از گفتن موضوع حمایت_از_کالای_ایرانی منظورمان به هیچ وجه، خرید کالای داخلی بنجل یا بی کیفیت نیست.
 
۴- غر زدن کار راحتیست و‌همه میتوانند انجام دهند، اگر کشورمان را دوست داریم، دنبال راه حل باشیم.
۵- متاسفانه خودرو در کشور ما صنعت_دولتی است ، در انتخاب هایمان بیشتر دقت کنیم، ما هم مقصریم .
۶- در مورد برخورد مردم کشورهایی که امروز صاحب تکنولوژی های پیشرفته اند، با کالاهای تولید ملی شان ، بیشتر مطالعه کنیم
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.